تازه های تکنولوژی

۵ ترفند برای بهبود و بالا بردن رتبه سایت در گوگل

📅 ۲۳ آذر ۱۴۰۲ 👤 انکامت 📁 سئو
رتبه سایت

امروزه بهبود رتبه سایت در گوگل دارای روش های زیادی است. موتور جستجو گوگل در واقع از روش های مختلفی برای تعیین اینکه کدام سایت ها در صفحه اول نشان داده شوند، استفاده می کنند. این فرمول یک راز است که هیچ کسی از آن اطلاع ندارد اما روش های بسیاری برای افزایش رتبه سایت در گوگل وجود دارد که با رعایت آن ها شما می توانید سایت خود را در صفحه اول موتر جستجو گوگل قرار دهید.

بالا بردن رتبه سایت در سرچ گوگل با استفاده از سئو

با استفاده از تکنیک هایی به نام سئو داخلی (on-page) و سئو خارجی (off-page) شما میتوانید رتبه سایت در گوگل و دیگر موتورهای جستجو افزایش دهید. یکی از مهمترین نکاتی که باعث دیده شدن سایت در گوگل می شود، استفاده از کلمات کلیدی، متا تگ ها، متا دیسکریپشن و غیره است.از جنبه های مهم سئو خارجی، پیاده سازی استراتژی لینک بیلدینگ یا ساخت لینک می باشد، بدین معنی که با کلمه کلیدی یا نام سایت، می توان در شبکه های اجتماعی یا دیگر بلاگ ها لینک سازی انجام داد.

ساخت لینک

تکنیک های گفته شده از اصلی ترین روش هایی هستند که میتوان با جستجوی ارگانیک در صفحه اول گوگل ظاهر شد. از مهمترین نکاتی که می توان بر روی ترافیک سایت اثر بگذارد، موارد زیر می باشد:

انتخاب متا تگ ها

یکی از مهمترین کارها برای سئوی داخلی، انتخاب متا تگ برای صفحاتی است که قصد دارید در گوگل با ارگانیک سرچ، دیده شوند. در هر صفحه قسمتی وجود دارد به نام تگ <head> که متا تگ ها درآن قرار می گیرند. هر صفحه برای خود متاتگ منحصر به فردی دارد و باید با بقیه متفاوت دارد. متا تگ title یا عنوان و متاتگ توضیحات، دوتا از مهمترین متاتگ ها در افزایش رتبه سایت در گوگل می باشند. حتما در متاتگ ها کلمات کلیدی اصلی را به کار ببرید.

نوشتن محتوای با کیفیت و طولانی

از موارد مهم برای افزایش رتبه سایت در گوگل، نوشتن محتوای با کیفیت و طولانی است. هرچه محتوا طولانی تر باشد، رتبه سایت در موتر جستجو گوگل بیشتر است. اما محتوای طولانی ولی بی کیفیت ممکن است رتبه سایت شما را پایین بیاورد. گوگل به سایت هایی که از محتوای ارگانیک و غیر کپی استفاده می کند، بیشتر بها می دهند و سایت های که محتوای دیگر سایت ها را کپی کرده، نه تنها جریمه می کند بلکه در بعضی موارد ممکن است از لیست نتایج گوگل هم حذف نماید.

بهینه سازی عکس ها

سایز عکس ها می تواند تاثیر زیادی در افزایش یا کاهش سرعت وب سایت شما داشته باشد. همینطور فرمتی که برای آن ها استفاده می شود بسیار مهم است، به دلیل این که ممکن است بعضی اوقات، تعدادی از فرمت ها بخوبی پشتیبانی نشوند و این تاثیر منفی برروی کیفیت عکس ها بگذارد. هرچه اندازه عکس ها کمتر باشد و از فرمت مناسبی مانند PNGاستفاده شود، بهبود رتبه سایت درموتر جستجو گوگل سریعتر انجام می شود.

استفاده از نقشه سایت

در وب سایت شما نقشه سایت راهنمای موتر جستجو گوگل برای پیمایش راحت تر و سریع تر است. با ایجاد هر صفحه یا پست جدید، لینک صفحهو یا پست در نقشه سایت قرار می گیرد و گوگل سریعا متوجه این صفحه یا پست جدید می شود و آن را ایندکس می کند. برای همین نقشه سایت یکی از عوامل مهم در افزایش رتبه سایت در موتر جستجو گوگل میباشد.

خدمات انکامت
آخرین مقالات
شبکه های اجتماعی
5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها